501 950 101, 507 502 297
e-mail: biuro@finsauna.com.pl

 

Kabiny Infrared

Temperatura powietrza 40-55°C, wilgotność 40-60%

Kabiny infrared zwane inaczej saunami na podczerwień wywodzą się z Japonii, gdzie w roku 1967 dr Tadishi Tshikawa zaprojektował pierwszy jej model. Obecnie kabiny cieplne na podczerwień znajdują swe zastosowanie w przychodniach zdrowotnych, w gabinetach odnowy biologicznej, klubach sportowych oraz w nowoczesnych kompleksach basenowych oraz hotelach. Zastosowane w kabinach infrared systemy podczerwieni nie mają nic wspólnego z promieniowaniem ultrafioletowym czy promieniowaniem gamma. Promieniowanie cieplne jest jedynie i wyłącznie formą energii, jaka została wytworzona wskutek procesu przetwarzania energii rozgrzewającej bezpośrednio jedynie przedmioty, bez ogrzewania powietrza które je otacza. Ciepło promieniowania podczerwonego powstające w kabinie infrared, jest równe promieniowaniu cieplnemu wytworzonemu przez organizm człowieka i dokładnie jak ciepło słoneczne, lecz bez szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Dlatego z powodzeniem urządzenia wytwarzające promienie na podczerwień stosowane są w szpitalach do ogrzewania noworodków.

Obecne kabiny infrared , ze względu na małe wymiary i podłączenie do zwykłego gniazdka z prądem, stanowią alternatywę dla saun fińskich i często są montowane w mieszkaniach prywatnych.

Firma FINSAUNA tworzy najwyższej jakości produkty dla obiektów SPA. Projektujemy oraz wykonujemy sauny fińskie, łaźnie parowe oraz błotne. Oferujemy również kabiny infrared, kabiny lodowe, wanny z hydromasażem, piece do sauny oraz generatory pary. Każda sauna i łaźnia parowa wykonywana jest na indywidualne zamówienie, dlatego jest idealnie dopasowana do danego pomieszczenia. Długoletnie doświadczenie w produkcji gwarantuje zadowolenie i satysfakcję z produkowanych przez naszą firmą saun i łaźni.

© Infocity