Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

ABC używania wanny z hydromasażem

2023-09-25 · Blog

wanna z hydromasażem

Wanny z hydromasażem to coraz popularniejszy element w łazienkach wielu Polaków. Dla wielu osób to prawdziwa rewolucja w dziedzinie relaksu i pielęgnacji ciała.

Czym wyróżnia się wanna z hydromasażem?

Wanny z hydromasażem różnią się od tradycyjnych wanien przede wszystkim liczbą wbudowanych dysz i mocą pompy, która napędza rodzaje strumieni wodnych. Do tego dochodzą różne funkcje dostępne w panelu sterowania takie jak bąbelkowanie, kaskada czy podświetlenie LED. Ważną cechą jest też materiał, z którego wykonana jest wanna – najczęściej spotyka się wanien akrylowych ze wzmacniającymi wkładkami. Oprócz tego na rynku można znaleźć także modele wykonane ze stali nierdzewnej czy kompozytów mineralnych.

Jak poprawnie korzystać z wanny z hydromasażem?

Proces przygotowania się do kąpieli oraz samo korzystanie z niej różni się nieco od klasycznej kąpieli. Poza dbaniem o podstawową higienę i działaniem zgodnie z instrukcją obsługi, należy pamiętać przede wszystkim o właściwym wypełnieniu wanny odpowiednią ilością wody oraz wyregulowaniu temperatury tak, by była ona przyjemna dla ciała. Jest też ważne, aby nie używać środków pieniących, które mogą spowodować problemy z działaniem dysz oraz gromadzenie brudu w rurach. Zamiennikiem standardowych płynów do kąpieli mogą być specjalne olejki przeznaczone do hydromasażu.

Jakie są zalety korzystania z wanny z hydromasażem?

Przede wszystkim, wanny SPA, które oferujemy w Trójmieście, gwarantują wyjątkowy relaks dzięki oddziaływaniom wodnym. Hydromasaż pod wpływem ciśnienia na punkty akupresuryjne i mięśnie może sprawić, że uczucie zmęczenia zniknie niemal natychmiast. Regularne korzystanie z wanny z hydromasażem pozwala także na poprawę krążenia krwi i przyspieszenie regeneracji tkanek po wysiłku fizycznym. Dodatkowo kolejną korzyścią korzystania z tego rodzaju urządzenia jest łagodzenie bólu reumatycznego czy kontuzji sportowych. Warto także wspomnieć o efektach estetycznych – wanny z hydromasażem mają zbawienny wpływ na wygląd skóry, gdyż pomagają usunąć obumarłe komórki naskórka i ułatwiają przyswajanie substancji odżywczych.

back to top