Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wszystko, co warto wiedzieć o saunie na podczerwień

2023-04-13 · Blog

kabina infrared

O zaletach korzystania z sauny można by długo mówić. Przede wszystkim przyczynia się do redukcji stresu, zwiększa wydolność organizmu i poprawia odporność, a do tego ujędrnia skórę. Wybierając saunę do użytku prywatnego albo hotelu czy SPA, trzeba zdecydować się na konkretny rodzaj urządzenia. Godne uwagi są na przykład sauny na podczerwień. Co trzeba wiedzieć na ich temat?

Czym się różnią sauny na podczerwień od tradycyjnych? 

Korzystając z usług producenta saun, można się zdecydować między innymi na saunę na podczerwień. Wiele osób zastanawia się, czym taka instalacja różni się od tradycyjnej. Otóż warto wiedzieć przede wszystkim, że w przypadku sauny infrared ciepło jest uzyskiwane z promienników kwarcowych, które emitują energię podczerwieni.

Co ważne, temperatura dochodzi do około 60˚C. Jeśli natomiast chodzi o to, jak często można bezpiecznie korzystać z sauny na podczerwień, to nie ma przeciwwskazań, aby robić to codziennie. Ponadto można w niej spędzać więcej czasu niż w tradycyjnej, bo nawet do 40 minut.

Dlaczego warto korzystać z sauny na podczerwień? 

Sauna na podczerwień jest często wybierana zamiast tradycyjnej w związku z jej zaletami. Warto uzupełnić o nią strefę relaksu z wanną SPA i innymi elementami, ponieważ nie powoduje problemów z oddychaniem z uwagi na stosunkowo niską temperaturę. Ponadto korzystanie z niej nie wymaga zamykania drzwi, bo zwiększy poczucie bezpieczeństwa u wielu osób.

Doskonale się sprawdzi u osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, ponieważ podczas sesji nie tylko wydala się wodę, ale również spala tłuszcz. Regularne zabiegi w saunie infrared pomogą także zadbać o zdrowie -  złagodzą bóle kręgosłupa czy stawów oraz nerwobóle. Właśnie dlatego warto rozważyć inwestycję w taki sprzęt.

back to top