Blog

Grota solna

Grota solna

2020-09-03 · Blog

Grota solna może być stworzona w zasadzie w każdym pomieszczeniu. W celu jej zbudowania potrzebne są bloki solne i inne formy soli morskiej, także w sypkiej postaci. Wyłożenie pomieszczenia blokami soli morskiej stwarza mikroklimat bogaty w mikroelementy i pierwiastki śladowe, które mają korzystny wpływ na układ oddechowy i nerwowy. Sól, którą wykładane są ściany grot solnych, pochodzi z Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego lub z Morza Martwego, może też jednak pochodzić z kopalni soli w Kłodawie lub Wieliczce.

czytaj dalej
Termodrewno

Termodrewno

2020-09-03 · Blog

Jeśli planujemy budowę drewnianego tarasu, elewacji bądź czekoladowej podłogi to powinniśmy wybrać egzotyczny gatunek drewna. Jednak odpowiednia technologia obróbki termicznej rodzimych odmian drzew sprawia, że stają się one bardziej, odporne na działanie wody i wilgoci, a także na degradację biologiczną.

czytaj dalej
Rytuały saunowe – zaznaj odprężenia wszystkimi zmysłami

Rytuały saunowe – zaznaj odprężenia wszystkimi zmysłami

2020-08-24 · Blog

Rytuały saunowe pozwalają odkryć całkowicie nowe oblicze relaksu, zamieniając tradycyjny pobyt w saunie w ekscytującą ceremonię, która oddziałuje na wszystkie zmysły. To feeria kolorów i świateł, ekscytujące zapachy olejków eterycznych oraz energetyczne bądź relaksujące dźwięki muzyki. Ta mieszanka, dzięki kreatywności, wiedzy i doświadczeniu saunomistrza pozwala oderwać się od rzeczywistości i przeżyć porywający seans regeneracyjny.

czytaj dalej