Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Generator pary jako istotny element łaźni parowej i sauny

2022-11-21 · Blog

sauna parowa

Wielu z nas łaźnie parowe kojarzą się z antycznymi miejscami, gdzie dawno temu wypoczywali Rzymianie. Jednak takie miejsca, gdzie można wypocząć w łaźni parowej, są dostępne również w naszym kraju. Bardzo ważnym urządzeniem w każdej łaźni jest generator pary, który znajduje się w pomieszczeniu technicznym i zarządza każdym procesem związanym z parą. Przeczytaj nasz artykuł, w którym objaśniamy, czym właściwie jest łaźnia parowa.

Jak działa łaźnia parowa?

Łaźnia parowa jest pomieszczeniem, w którym panuje bardzo wysoka wilgotność (nawet 100%) za sprawą generatora pary. Na ogół jest to bardzo komfortowy pokój wyłożony ceramicznymi płytkami lub kamieniem, gdzie możemy komfortowo spędzić czas na wygodnych siedziskach- siedząc lub leżąc. Panuje tu gorąca temperatura sięgająca nawet 55 stopni Celsjusza, jednakże goście mają możliwość schłodzenia się pod prysznicem. Mogłoby się wydawać, że chodzenie do łaźni sprzyja higienie, natomiast główny cel to polepszenie kondycji skóry oraz ogólnego zdrowia i stanu psychicznego. Wizyty w łaźni docenia większość pań, za sprawą odmładzającego działania na skórę.

Generator pary - serce każdej łaźni?

Można śmiało przyznać, że generator pary to najważniejsze urządzenie w każdej łaźni. Dlaczego? Wypełnia pomieszczenie gorącą parą, zapewniając odpowiednią wilgotność i temperaturę. Obecnie nowoczesne łaźnie parowe mają generatory, które są całkowicie zautomatyzowane, dlatego ani użytkownicy, ani obsługa, nie muszą się kłopotać płukaniem czy opróżnianiem zbiornika, a jedynie należy je połączyć ze źródłem wody w bliskiej okolicy łaźni. Moc generatora dobiera się między innymi uwzględniając takie czynniki jak kubatura, wentylacja czy to, z jakiego materiału jest wykończenie pomieszczenia łaźni.

back to top